Jak zorganizować sprzątanie?

sprzątanie mieszkania

Każda pani domu potwierdzi, że sprzątanie to kwestia, na którą poświęcają wiele czasu. Pomimo nowoczesnych technologii i dostarczanych rozwiązań dla domu wciąż wiele kobiet po zakończeniu sprzątania nie zawsze jest zadowolonych z efektów. Jednak stosując kilka dość prostych zasad można sprawić, że sprzątanie będzie bardziej efektywne i przede wszystkim będzie zajmować mniej czasu.

Odpowiednie środki do sprzątania

Przede wszystkim istotne jest to, aby wcześniej przygotować sobie niezbędne i ułatwiające sprzątanie środki. W zależności od zakresu sprzątania, warto przygotować środki do pielęgnacji mebli, w zależności od materiału z jakiego są wykonane, miękkie szmatki i ręczniki papierowe. Nieodzownym elementem sprzątania powinien stać się także płyn do mycia szyb. Warto również zaopatrzyć się w wilgotne chusteczki, pozwalające na szybkie usuwanie zanieczyszczeń.

Z jednej strony do drugiej

Sprzątanie każdego pomieszczenia warto zacząć od jednej strony i poruszać się do drugiej. Ponadto zabrudzenia powinno się usuwać od góry, czyli najpierw wycierać meble na górze a dopiero potem niższe półki. Dobrze jest wcześniej przygotować sobie worek na śmieci, aby móc do niego zbierać zużyte ręczniki czy ściereczki. Odkurzanie podłogi oraz ich mycie najlepiej zostawiać na koniec. Ponadto jeśli w trakcie sprzątania nie powinno się na już wysprzątane powierzchnie przestawiać nic z miejsc aktualnie sprzątanych. To bowiem może tworzyć kolejny nieporządek i konieczność ponownego sprzątania, co wydłuża czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *